Ja a  môj životný partner Milan Lipa, sme v januári 2015 založili našu malú chovateľskú stanicu ŽIVÉ STRIEBRO POD ROTUNDOU. Sídlime v malebnom kráľovskom meste Skalica na Slovensku. Žijeme v rodinnom dome. Naši psíkovia s nami bývajú spoločne pod jednou strechou s mačičkou a majú prístup na dve záhrady.

Prvého labradorského retrievera si kúpil môj partner v roku 2000. Ja som vtedy mala sučku amerického kokršpaniela a spoločnou cestou sme začali ísť v roku 2001. Naši psíkovia s nami vyrastali ako domáci miláčikovia so základným výcvikom. Keď nám do psieho nebíčka najprv odišla Ketynka a potom Keneček, zostali naše srdiečka  prázdne a tak sme si v septembri 2012 zaobstarali nášho súčasného labíka "Árny" Frenky Deizigold z CHS Deizigold. Árnýček bol veľmi živé a temperamentné šteniatko a tak sme vzápätí zistili, že potrebuje viac než základný výcvik a hlavne zamestnať hlavičku. Preto sme sa začali zúčastňovať loveckých výcvikov a WT tréningov, ktoré nám ukázali ďalšie nové možnosti  vo výchove a výcviku. Všetkým výcvikárom patri veľké ĎAKUJEME !!!

Bohužiaľ zo zdravotných dôvodov nie je Árny uchovnený, ale na skúšky, výcviky a hony chodí s veľkou radosťou, kde naplno môže využiť svoj neutíchajúci temperament. V roku 2014 sme zhodnotili, že v našej rodinke a hlavne v našich srdiečkach je ešte veľký priestor a miesto na ďalšieho spoločníka, respektíve spoločníčku.

Do našej domácnosti prišla krásna, temperamentná a zdravá sučka "Mia" ORCHIDEY MY FLORET Queen´s joy z CHS Queen´s joy. Mia je zakladateľkou a základným kameňom našej chovateľskej stanice. Má veľké predpoklady, že bude exteriérovo aj pracovne veľmi úspešnou sučkou. Toto úžasné plemeno má okrem iného mimoriadne povahové a pracovné vlastnosti, pre ktoré ho tak vrúcne milujeme. Prioritou našej chovateľskej stanice je maximálna spokojnosť našich štvornohých miláčikov.


Psíkovia sú naša radosť na celý život

 

Renata Retová

Sasinkova 217/14

90901 Skalica

SLOVENSKO

+421 915 764 679

info@labradorskalica.sk